niedziela, 5 października 2014

Wakacje zysk czy straty? - rozprawka

Witam !
Na dzisiaj przygotowałam rozprawkę którą mam na zadanie domowe. Za niem wam ją przedstawię mam dla was parę informacji. Wpadłam na oryginalny pomysł, a mianowicie chodzi o to że, ja jako blogierka mniej popularna od innych nie mam tak jak inni po 65 -80 a nawet i więcej komentarzy więc postanowiłam że będę dodawała kolejne posty jak będę miała co najmniej  5 komentarzy w poprzednim ponieważ, zdarza się że mam 2 a ja chcę mieć satysfakcję z tego co robię i mieć tą myśl że mam dla kogo pisać :) 
Drugą informacją jest to że w czwartek byłam w Oświęcimiu i jak zgram zdjęcia to napiszę notkę o tym miejscu. A na środę szykuję kolejny pojedynek. Trzymajcie się i miłego czytania ;)   

Wakacje, zysk czy straty ? 
Nie wiem jak dla innych ale dla mnie nie ma się nad tym pytaniem co zastanawiać, ponieważ dla mnie przeważającą odpowiedzią jest jak najbardziej zysk, a straty niestety ponoszą rodzice. Żeby była jasność przedstawię  parę argumentów.
Zacznę może od zysków. Wakacje to przede wszystkim   brak obowiązków szkolnych typu ,zadania domowe itp.. Możemy też więcej leniuchować i nikt nas nie pogania. Podczas trwania wakacji  mamy więcej czasu na rozrywkę i nabierania sił życiowych. Odwiedzamy rodzinę i przyjaciół więc mówiąc w skrócie odnawiamy kontakty. Równie dobrze możemy zwiedzić świat z czym wiąże się rozwijanie hobby lub formy fizycznej.  Podsumowując, wakacje  to czas na odpoczynek po całorocznym wysiłku. Według mnie nadeszła pora na wymienienie paru argumentów o stratach. Jak każdy z nas zauważył po powrocie do szkoły mamy pustkę w głowie to właśnie wiąże się ze stratami, a przyczyną tego jest brak systematycznej pracy. Po drugie jak nigdzie nie jedziemy nie umiemy sobie czasu zorganizować przez co ogarnia nas nuda i  tracimy czas. Rodzice w czasie wakacji też nie triumfują, ponieważ pieniądze uciekają z portfela a ulice są bardzo niebezpieczne i trudne do przejazdu  gdy zaczyna się okres wakacyjny.

Myślę że przedstawione przeze mnie argumenty w pełni potwierdziły tezę. Więc jeszcze raz powtórzę, chodź zyski przeważają to i tak sądzę że niektórzy ponoszą straty.

6 komentarzy:

 1. U mnie również przeważają zyski.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo,że zalet jest mnóstwo. Jednaj sa i straty - pieniędzy;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie aspekty życia możemy rozpatrywać tych kategoriach, ale mimo wszystko wakacje i tak kojarzą sie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem czy akcja z komentarzami jest fair xD

  OdpowiedzUsuń